Linnéporträtt Aster tradescanti L.
Linnéherbariet (S-LINN)

Enheten för fanerogambotanik
Naturhistoriska riksmuseet (S)

In English!

Linnéherbariet
      Typmaterial
      Svenska arter
      Handstilar

Historiska botaniska samlingar

Enheten för fanerogambotanik

Naturhistoriska riksmuseet

Aster tradescanti L., framsida Aster tradescanti L., blomställning x8 Aster tradescanti L., baksida

Namn: Aster tradescanti L.
Microfiche: IDC 349.19

Fler Aster

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z

http://linnaeus.nrm.se/botany/fbo/a/aster/astetra.html.se
Senast uppdaterad: 4 september 2003
Synpunkter på denna sida: Arne Anderberg
Synpunkter på Naturhistoriska riksmuseets webbresurs